טיפים לצעדים ראשונים בנדל"ן

חולמים להשקיע ולהניב תשואה גבוהה על נכס שקניתם בפחות כסף? מרגישים משיכה טבעית לנושא הנדל"ן ושיש לכם את מה שצריך? לפני הכל, חשוב שתעצרו ותיחשפו לסיכונים הטמונים בתחום הזה.

אנשים רבים רוצים להשתלב בתחום הנדל"ן, וכידוע – איפה שיש ביקוש, יש גם רמאים שמבקשים להרוויח על חשבון הטרנד. לפיכך, ריכזנו כמה טיפים חשובים עבור המשקיע המתחיל, שיסייעו לו להיות חד, ערני ולא נאיבי, ולהימנע מאובדן של כספים רבים על חשבון עסקאות שקר.

דברים שחובה לשים אליהם לב

  • מי עובד מולכם? – בין אם אתם מלווים באשראי או במשכנתא, מחפשים ייעוץ או שותפים להשקעה, משקיעים באמצעות חברה בארץ או בחו"ל ובין אם אתם יזמים ומגששים את דרככם; עליכם לברר מיהו האדם והחברה בכל האמצעים, ולוודא את מהימנותם.
  • מה טיב הנכס? – את הנכס שאתם עתידים לרכוש יש לבדוק מול שמאי מקרקעין מקצועי. יש לוודא שהנכס מתוחזק או ניתן לתחזוק, שכל המסמכים הקשורים אליו מבחינה משפטית רלוונטיים ולא סותרים, וכן שהאזור בו אתן מעוניינים להשקיע הוא איכותי ובעל פוטנציאל השבחה.
  • על מה צריך לחתום? – קראו את המסמכים שוב ושוב ועם עו"ד. הבחינו בכל האותיות הקטנות והשוו עם מידע שיש לכם ממסמכים דומים. בדקו מיהו מיופה הכוח, מהו התכנון הנוגע לנכס ומה רמת הגמישות של החוזים שעליכם לחתום עליהם.

נסח טאבו

פנקסי המקרקעין, המכונים "טאבו", כוללים את המידע הנוגע לזהות הנכס ולבעלי הזכויות על הנכס. אם הנכס אינו רשום בטאבו, הרי שמי שמוכר לכם אותו אינו מחזיק בזכויות קנייניות על הנכס, ולכך ישנן השלכות משפטיות חמורות למדי. עליכם לוודא שזהות הבעלים של הנכס תואמת לידיעותיכם ושאין צד שלישי המחזיק בזכויות שאינן ידועות לכם. נוסף על כך, תמיד כדאי שנוסח הטאבו יהיה תלוי בכם.

אל תתביישו להתייעץ

חיליק טפירו מחזיק בידיעות רבות על ענייני הנדל"ן. עובדי חברת טפירו מוכנים ומזומנים להשיב לכל שאלותיכם, לייעץ וללוות אתכם בצעדים הראשונים שלכם לתוך העולם הנדל"ני. עובדי חברה רבים מחזיקים ברשותם נכסים, ידע והבנה פיננסית אשר תקדם אתכם בדרככם אל ההצלחה העסקית.

טפירו. שואפים לשלמות.