איך קובעים מחיר לנכס?

תמחור נכון לנכס זהו אחד מהתהליכים הקריטיים ביותר עבורכם. למעשה, הליך זה יכשיר את הקרקע לקראת עסקת הנדל"ן העתידית שתיחתם, ובזכותה אתם תמצאו את השוכרים או רוכשים לדירה שבבעלותם (ואם לא, נהפוך הוא: באשמתה לא תמצאו מתעניינים).

מה צריך לקחת בחשבון בתמחור הדירה?

  1. צפי ריאלי של ערך הנכס

  2. קביעת המחיר לשיווק הנכס

על מנת לקבל החלטות אלה נכונה, עליכם להתחיל מלשאול את עצמכם: מהו הרווח שאתם שואפים אליו? באיזה סכום תחושו שאתם זוכים לתשואה שכיוונתם אליה מלכתחילה? על מה לא תתפשרו? אם לקוח לא יאות לשלם במחיר זה, אתם לא תמכרו לו את הנכס שבבעלותכם.

קביעת מחיר "ברזל"

בנידון זה רצוי לנקוט במספר צעדים: הזמינו שמאי מקצועי שיבדוק את כלל הפרמטרים הרלוונטיים ויעריך את שווי הנכס. בנוסף, התייעצו עם חברת נדל"ן מובילה כמו חברת טפירו שבבעלות חיליק טפירו, איש נדל"ן בעל ניסיון ארוך שנים. רק בזכות ייעוץ מדויק תרכשו את הבקיאות שאתם שואפים לה. בנוסף, ייעוץ יסייע לכם לקבל דעה נוספת באשר לריאליות המחיר שבו החלטתם למכור את הנכס שלכם. לאחר מכן יהיה עליכם להחליט על מודל התשלומים עליו הרוכשים יחתמו.

זהירות – תמחור יתר

בעלי נכסים שקובעים תמחור גבוה מדי לדירה, מפסידים. הם מניחים לרוב שהדבר יאפשר משא ומתן ענף, אבל אין זה כך: הרי מחיר לא הגיוני לא ימשוך קונים מלכתחילה. עליכם להבין שבכל מקום יש היצע וביקוש עד רמה מסוימת, ושמטרתכם היא לגרום לכמה שיותר מתעניינים להגיע לנכס. התחרות צריכה להיווצר בין הקונים עצמם, ולקרות בחודש החשיפה הראשון של הנכס, כאשר ישנו "מומנטום" רלוונטי מתמיד להשגת עסקאות נדל"ן טובות.

הדרך הנכונה לתמחר

כאשר אתם קובעים את המחיר לנכס, עליכם לאפיין תחילה את המחירים בהם משווקים נכסים דומים באזור המגורים שבו הוא נמצא. מקמו את המחיר בערך "באמצע" של סכום השיווק הממוצע, פלוס נטייה קלה מעלה. זכרו שעליכם לשאוף לכך שלא מחיר השיווק, אלא מחיר סגירת העסקה יהיה המוצלח ביותר שביכולתכם להוציא, אבל קודם כל – כאמור – עליכם לרכוש קהל קונים.

פעילות נכונה, אסטרטגית ומקצועית בתמחור הנכס, תשיג לכם קונים ותשואה נכבדת.