איך משקיעים בתמ"א 38

תמ"א 38 זוהי תוכנית שהשיקה המדינה בגלל שמבנים רבים נמצאים בסיכון גבוה לרעידות אדמה. הסיבה לכך הינה גם אופן הבנייה שלהם, שחל בעיקר בשנות השבעיםשמונים, וגם השבר הסורי אפריקאי שמיקומו מסכן את ארץ ישראל ברעידת אדמה עתידית. למען האמת, שאלת התרחשות רעידת האדמה היא לא "האם" אלא "מתי"; זה עניין של זמן עד שמבני המגורים יסכנו את תושביהם במציאות.

התוכנית כמשפרת מציאות כלכלית

לפיכך, בשנת 2005 המדינה נקטה בצעד של תמ"א 38, כלומר, תוכנית המתאר הארצית מספר 38. מטרתה של תוכנית זו הינה לחזק את יסודותיהם של המבנים הישנים וכן הוספה של ממ"דים, מרפסות, חניה ושיפוץ אסתטי. בזכות תוכנית זו שופצו ושוקמו מבנים רבים; קבלנים בעלי היתרי בניה מטעם התוכנית, הדיירים והמדינה הרוויחו מיתרונותיהם של שיפוצים אלה, כמו גם יתר בעלי המקצוע ששולבו בהם (בנאים, אנשי נדל"ן, עורכי דין ועוד).

מה קורה באמת

בפועל, לא שופצו מספיק דירות מאז צאת התוכנית. לפיכך ההתעניינות בתמ"א 38 זינקה, שכן העובדה שלא כל הפרויקטים יצאו לדרך מותירה מקום רב ליוזמות בנדל"ן ולרווחים אפשריים. יחד עם זאת, דיירי הדירות מקבלים הטבות מהקבלנים והיזמים ובתמונה לזה היזמים מוסיפים יחידות דיור בבניינים (קומה וחצי עד שתיים וחצי קומות). חברת טפירו בראשות חיליק טפירו מתעסקת רבות ביזמות של תמ"א 38, היות ותחום זה הינו ערכי ורווחי כאחד.

למה להשקיע בתמ"א 38?

יתרונות התמ"א 38 עבור המשקיעים הינם ברורים למכביר:

  • ערך הדירה מזנק הודות לשיפוצים (20%-30%)

  • מעלית מוסיפה את תוספת הערך המשמעותית ביותר

  • חניה יכולה להעלות את ערך הדירה ב-10%

  • השלמת הפרויקט אורכת כמה שנים בלבד

  • מימון בנקאי לתמ"א כולל מתן ערבויות חוק מכר לסיום עבודות השדרוג

ניכר שהשקעה בתמ"א 38 זהו צעד מוצלח ונבון עבור מי שרוצה להתפתח בנדל"ן, להניב תשואות ולסייע ביישוב טיפוח ופיתוח של ערים בישראל שהפוטנציאל שלהן אינו תמיד ממומש די הצורך.

חיליק טפירו משמש כמנכ"ל חברת קאסל זמות נדל"ן, חברה יזמית שתחום התמחותה הינו תמ"א 38. אם ברצונכם לעסוק בהשקעה, פנו אלינו עוד היום ותשיגו את הייעוץ וההכוונה הטובה ביותר עבורכם.

חברת טפירו. שואפים לשלמות.