השקעה בנדל"ן מסחרי

בנדל"ן מסחרי ניתן להרוויח תשואה גבוהה יותר מזו שבהשקעה בדירה. יחד עם זאת, עסקאות ההשקעה בנדל"ן מסחרי הינן מורכבות ודורשות ידע והעמקה בפרטים הקטנים.

ואולם, אין זה בלתי אפשרי – עם סל הטיפים הנכון תוכלו לגשת למשימת ההשקעה בנדל"ן מסחרי ביתר קלות, לצלוח אותה וליהנות מרווח ממשי של שנים. נוסף על התשואה הגבוהה יותר בנדל"ן מסחרי על פני בתי מגורים, גם מכירת הנכס כעבור זמן זוהי פעולה רווחית שמתבצעת לרוב במחיר גבוה ממחיר הרכישה. כמו כן, בתקופה זו מדובר רבות בירידת המחירים של שטחים מסחריים רבים, היות וישנה הצפה בשטחי המסחר הממוקמים באזורים המבוקשים ביותר.

מה נדל"ן מסחרי כולל?

מדובר, למעשה, בכל נכסי הנדל"ן העסקיים שאינם בתי מגורים: משרדים, מבני תעשייה, מחסנים, חנויות, מלונות, תחנות דלק מגרשים שונים וכו'. מוצרים אלה הינם נחשקים תמיד, בכל זמן בשנה על ידי קונים ובעלי עסקים, אולם יש לדבר מלכוד: תחזוקם השוטף דורש מחירים גבוהים יותר מאשר שיפוץ דירה, וכן הארנונה על נכס מסחרי ריק הינה גבוהה יחסית. הדרך הטובה ביותר להשקיע בנדל"ן מסחרי הינה באמצעות קרנות אחדות למימון נדל"ן שמסייעות בהליך ההשקעה המורכב.

פרמטרים הכרחיים בבחירת נכס

אם ברצונכם להשקיע בתחום הנדל"ן המסחרי, ישנם כמה סעיפים שהכרחי לבחון מראש, נוסף על הסעיף הכספי:

  • מיקום הנכס – התאימו בין נכס הנדל"ן לפוטנציאל העתידי. למשל, יתכן ונכס במקום חלש יישאר שומם, אולם משרד באזורים כמו הרצליה, חולון, ואוריהודה, תשתלם לכם שכן אלו הם אזורי הביקוש בתחום.

  • מצב הנכס – ביכולתכם לקנות חנות ישנה באזור מרכזי, או ליישב מבנה ישן בחנויות חדשות. עם זאת, יהיה עליכם לדאוג לשיפוץ הנכס הן מלפני המכירה והן בשוטף. לא תצליחו למכור נדל"ן מסחרי מוזנח.

  • מיסוי וארנונה – היו ערים לרמות המיסוי השונות שתאלצו לעמוד בהם בכל שלבי ההחזקה בנכס. הרעיון הטוב ביותר הינו לפנות לייעוץ אצל מקצוענים כמו חיליק טפירו, בעליה של חברת טפירו רבת הניסיון.

בנקיטת צעדים נכונים, תזכו לפרוח בנדל"ן המסחרי ולהניב תשואות שאי אפשר לקבל בשום אפיק נדל"ני אחר.